top of page

ROCKOSS BLIR NY!

  • amanda241614
  • 11. apr.
  • 1 min lesing

Arbeidet starter i mai.

Illustrasjon av hvordan den nye Rockoss skal bli. Illustrasjonen utviklet av Troll arkitekturer.

Tradisjonsrike Rockoss går en ny æra i møte! Etter påsken i år vil Rockoss stenges og totalrenoveres. Med en investering på rundt 20 millioner kroner skal bygget løftes til nye høyder, samtidig som det opprinnelige uttrykket bevares. Målet er å skape en mer funksjonell, bærekraftig og stemningsfull møteplass for både skigjester og sommerbesøkende.

 

– Vi ønsker å videreutvikle Rockoss til et samlingspunkt med høy kvalitet og tydelig identitet, sier Odd Stensrud, daglig leder i Alpinco.

 


Prosjektet ledes av entreprenørfirmaet Olav Solberg AS, med Troll Arkitekter ansvarlig for skisser og plantegninger. Arbeidet skal utføres av lokale aktører – et bevisst valg som styrker både lokalt næringsliv og fellesskap.

 

Renoveringen innebærer blant annet en ny og mer effektiv planløsning, som skal gjøre det enklere og mer komfortabelt for gjestene å benytte både restaurant og tilhørende fasiliteter. Det legges samtidig stor vekt på bærekraft: To nye energibrønner for jordvarme skal etableres som en del av oppgraderingen.



Rune Nilsen vil fortsette som driver av restauranten, som relanseres med et nytt og gjennomarbeidet matkonsept. Det er også planlagt utvidede åpningstider – både på kveldstid og etter hvert også i sommersesongen – noe som vil styrke mattilbudet i området betydelig.

 

– Gode matopplevelser er en viktig del av totalopplevelsen for våre gjester. Det har vi sett i både Hafjell og Kvitfjell, og vi tror at Rockoss, sammen med den fremtidige oppgraderingen av Gråberget, blir sentrale elementer i den videre utviklingen av Oppdal som helårsdestinasjon.

 

Den nyrenoverte Rockoss skal være klar til starten av skisesongen 25/26!



Alle illustrasjoner er av Kiil Interiørdesign






 
 
 

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page